niedziela, 5 maja 2013

Szlak rowerowy: Nizica

4 maja postanowiliśmy przejechać się kolejną trasą rowerową: czarny szlak rowerowy: Nizica

Szczegółowy przebieg trasy do Mysiej Wyspy, gdzie wyłączyłem GPSa jest tu: http://www.endomondo.com/workouts/184997548/4161824

Szlak biegł przez wspaniałe krajobrazy lasów, pól uprawnych położonych na mocno pofałdowanych polodowcowych terenach, przez małe wsie i przy pięknych jeziorach.
Pogoda była idealna!!! Obejrzeliśmy kilka bunkrów z Wału Pomorskiego, który przecinaliśmy na trasie dwa razy, odwiedziliśmy dwie siedziby bobrów (opuszczoną i zamieszkałą), niestety bobrów nie widzieliśmy. Na sam koniec tej długiej podróży odpoczęliśmy na Mysiej Wyspie, gdzie zjedliśmy obiad. Akurat na miejscu była impreza stylizowana na lata 30-te. Stare samochody, panie i panowie w odpowiednich strojach i zespół na scenie :) To było ciekawe :)
Na sam koniec przejeżdżaliśmy koło sceny, na której wieczorem miał odbyć się koncert metalowy ;)
Cała reszta jak zwykle na zdjęciach i filmach poniżej ;)

FILMYpiątek, 3 maja 2013

Szlak rowerowy: Dookoła jeziora Trzesiecko

Kolejny pogodny dzień majowego weekendu :)
Postanowiliśmy zwiedzić lekką i przyjemną trasę dookoła jeziora Trzesiecko :) Szlak niebieski, bo o nim mowa, liczy sobie 15km i jest najkrótszym w powiecie Szczecineckim.

Szczegółowe dane dotyczące naszej trasy: http://www.endomondo.com/workouts/184589837/4161824

Trasa wiedzie naokoło jeziora Trzesiecko, gdzie część trasy jest na zwykłej leśnej ścieżce, a część na bardzo dobrze przygotowanych alejkach. Ruch na tym szlaku jest bardzo duży, gdyż korzystają z niego namiętnie piechurzy, biegacze i rowerzyści ze Szczecinka :)
Po drodze mijaliśmy tablice informacyjne o dzikiej przyrodzie, gdzie znaleźliśmy nawet nasz herb, czyli tablicę o Ziębie Zwyczajnej ;) Co ciekawe, podczas drugiego odpoczynku na mini plaży dało mi się sfocić prawdziwą Ziębę Zwyczajną :)
Po drodze również spotkać można było ruiny bunkrów niemieckich, oraz znakomite miejsce wypoczynku - Wyspę Mysią.
Po jeziorze również kursuje tramwaj wodny! Oczywiście natychmiast po objechaniu jeziora i małym odpoczynku w domu, wybraliśmy się na wycieczkę tym tramwajem po jeziorze ;) Super zabawa :)
Od tego weekendu również rozpoczął się sezon na narty wodne :) Fajnie się na to patrzyło :)

Resztę sami zobaczycie na poniższych zdjęciach i filmach :)


FILMY Z TRASYNOWY SEZON DLA NARCIARZY WODNYCH :)


WIDOK Z TRAMWAJU WODNEGO "BAYERN"


środa, 1 maja 2013

Szlak rowerowy: Zaczarowane pejzaże

W święto pracy postanowiliśmy z rodzinką spędzić ten wolny czas na kolejnej wycieczce rowerowej ;)
Tym razem pokonaliśmy żółty szlak o nazwie: "Zaczarowane pejzaże"

Poniżej szczegółowe zestawienie trasy, aż do jeziora leśnego, gdzie padła mi bateria w telefonie ;)
http://www.endomondo.com/workouts/183585122/4161824

W rzeczywistości cała trasa wynosiła 53km.
Była przepiękna słoneczna pogoda. Rodzina świeżo po dłuuugiej przerwie od ostatnich bałtyckich wypraw rowerowych radziła sobie naprawdę świetnie :) Widoki rzeczywiście były cudne: wspaniałe moreny, stawy, jeziora, ciche i malutkie wioski, piękne lasy. Oczywiście mam nadzieję, że poniższa dokumentacja zdjęciowa i filmowa odda choć trochę urok tej przejażdżki :)FILMY Z CAŁEJ TRASY ;)