wtorek, 17 lutego 2015

19 dnień urlopu w USA - Miami Beach i powrót do Polski

Dziś powrót z małymi przygodami do Polski!!! :)
Ale wpierw zwiedziliśmy Miami Beach, plażę South Beach i zajefajną ulicę Ocean Drive, która wywoływała na mnie wciąż ogromne wrażenie!
Cudowne widoki więc ciąg dalszy, spacer na plaży w ciepłej wodzie (znacznie cieplejsza niż w Clearwater), wspaniałe samochody, wszechobecna policja, drinki w świetnych restauracjach, i ostatni obiad na Bayside Marketplace :) Potem już tylko powrót autostradą na lotnisko Fort Lauderdale i oczekiwanie po odprawie na samolot linii lotniczych Norwegian do Londynu Gatwick, skąd będziemy po 6 godzinach przerwy przesiadać się na samolot do Warszawy :)

A teraz dość pisania o niczym, lepiej oglądajcie zdjęcia!!!

P.s. Jak już będę w Polsce, to w weekend postaram się zamieścić jak najwięcej filmów z całej wyprawy, co jeszcze bardziej odda klimat pobytu w Stanach Zjednoczonych :):):)

Jazda drogą pomiędzy Miami, a Miami Beach, niezwykle majestatyczne wycieczkowce widoczne w porcie. Było ich dzisiaj aż siedem! :)


Widok na Fisher Island

Widok na Miami

A tu widoki na Miami Beach!!!Wszechobecne wozy policyjne


Dziewczyny drinkują :)

Ocean Drive


Wspaniałe antyczne samochody, które mają zwracać uwagę turystów na przyległe do tych aut knajpy :)Aga na tle policjantów :) Nie wiedzieć czemu, bardzo mnie o to prosiła ;)

Tu koleś pojechał z fantazją!!! Co za felgi!!!

  
W drodze do lotniska. Dwa pasy po lewej stronie wydzielone, jako droga expresowa bez zjazdów i 4 pasy po prawej stronie, gdzie znajdują się zjazdy na pobliskie dzielnice, etc.

Lotnisko w Fort Lauderdale


Trzymajcie za nas kciuki w czasie lotu do Polski :) Dolecimy we wtorek o 22:30 :)

poniedziałek, 16 lutego 2015

18 dnień urlopu w USA - Florida Keys, w tym najbardziej znane Key West

Dziś zwiedzaliśmy najbardziej wysunięte i niezwykle urocze tereny Stanów Zjednoczonych na Zatoce Meksykańskiej - Florida Keys - 255km, gdzie po wyjeździe z miasta przejeżdżamy przez bagna Everglades, potem liczne wyspy i mosty aż do Key West.
Mieliśmy odpoczynek w Sombrero Beach w miejscowości Marathon, gdzie na czystej, acz malutkiej plaży grzaliśmy się na słońcu i moczyliśmy nogi. Geberalnie zdecydowana większość (99%) nabrzeży jest prywatna i naprawdę ciężko jest tam się dostać. Brzeg zresztą jest bardzo nieprzyjemny, bo zbudowany z niezwykle ostrego materiału, który w rzeczywistości jest starą, odsłoniętą rafą koralową. Przez te wszystkie lata się wypłukuje tworząc te niezwykle ostre krawędzie. Następnie ruszyliśmy dalej do Key West i tam znów szok!!! Architektura, klimat tamtejszych knajpek, mnogość i różnorodność ludzi robi ogromne wrażenie!!! Gdyby nie konieczność powrotu, zostalibyśmy tam na noc :)
Dość gadania! Dziś zdecydowanie więcej powiedzą zdjęcia i ich opisy ;)

Trasa z Miami do Key West, którą dziś przemierzyliśmy :)
Wylot z Miami

Przystanki na zupełnie wydzielonej drodze tylko dla autobusów!!!

Śniadanie w restauracji należącej do byłego gracza NFL widocznego na załączonych zdjęciach :)

Droga stanowa nr 1 prowadząca do Key West

Parking piętrowy dla łodzi

Mangrowce i cudownie czysta woda!!!


Siedmiomilowy most pomiędzy wyspami - 7 Miles Bridge. Kiedy powstał, był jednym z najdłuższych na świecie :)

Miejscowość Marathon

Sombrero Beach - mała urocza plaża :)

Stare koralowce, z których powstały obecne wyspy (po obniżeniu stanu wody) - niesamowicie ostre!!!


Widać wiele skamieniałości odkrytych przez wypłukującą wodę - na poniższym zdjęciu myślałem wręcz, że to jest żywe!!! Tak idealnie zachowane!

Sami widzicie, jaka tam jest woda...


  

Jedna z mini wysp. W tle i na następny zdjęciu widać most kolejowy z linii kolejowej, którą zamknięto w wyniku zniszczeń po cyklonie w 1935 roku po 23 latach istnienia. Na kilku jej odcinkach zrobiono deptaki dla pieszych, z których korzystają liczni wędkarze!Poniżej stary most kolejowy w roli deptaka dla pieszych, a w szczególności dla wędkarzy :)

Wjazd do Key West


Niesamowita architektura Key West urzekła nas!!!W tle za nami drzewo Banyan! Jest cudownie olbrzymie!!! To dzięki swym korzeniom napowietrznym!

Kolejne drzewo tego gatunku :)

A to drzewo kapokowe, po angielsku po prostu Kapok. To drzewo miało max 20m, a potrafi rosnąć do 70m wysokości!!!

Port w Key West akurat odwiedzał u siebie dwa gigantyczne wycieczkowce!!!Mały Biały Dom Prezydenta USA Harry'ego Trumana :)
 Jeden z klimatycznych barów :)


Cudownie ozdobione auto :)

A to dom, w którym mieszkał Ernest Hemingway!!! Flagi amerykańskie są widoczne na każdym kroku i często takie właśnie ogromne! :)

Plaża w Key West

Ten koleś ubrany był tylko w tą kaburę na klejnoty powieszoną na sznurkach!!! Zwracał uwagę każdej osoby! Dziewczyny robiły sobie z nim co chwilę zdjęcie!!! :)

Najdalej wysunięty na południe dom w kontynentalnej części USA :)Po poniższych koszulkach widać, że mieszkańcy już nie przepadają za Prezydentem Obamą ;)


A ta knajpa, to wręcz kompletny obłęd!!! :)


W tej knajpie chciałbym oglądać mecz gwiazd NBA!!!
  


Największe opony rowerowe, jakie w życiu widziałem!!! :)

A to bar Coyote Ugly z filmu o tej samej nazwie!!! :) Dziewczyny tańczą tu na barze!!! ;)